CMD چیست و چه کاربردهایی دارد؟

یک مسیر سربالائی با شیب تند و طول مناسب(بیش از چهارصد متر) انتخاب کنید و در ابتدا کامپیوتر سفری را Reset کرده و با دنده یک و بدون اینکه تعویض دنده انجام دهید، با حداکثر سرعت در مسیر سربالائی حرکت کنید. لازم به ذکر است که چنانچه سرعت خودرو زیاد باشد و راننده اقدام به Reset کردن سیستم کند، بررسی و آنالیز اطلاعات به مسافتی بیش از چهار صد متر نیاز دارد لذا اگر در سرعت بالا اقدام به صفر کردن کامپیوتر نمودید، در نظر داشته باشید که قطعا آنالیز اولیه به مسافتی بیش از چهارصد متر نیاز دارد.

آنچه بعد از حدود چهارصد متر نمایش داده خواهد شد عددی حدود بیست لیتر در هر یکصد کیلومتر خواهد بود و بدین معنی است که خودرو با طی کردن یکصد کیلومتر با این شرایط به حدود بیست لیتر بنزین نیاز دارد. اطلاعاتی که می­تواند به دسته­بندی مشتری­ها در ابزارهای CRM کمک کند و آن­ها را کتگوری­های مرتبط لیست کند. در ترجمه ماشینی عصبی سه روش جالب مورد استفاده قرار می گیرد که باعث می شود شباهت بین کلمات درک شده، کل جمله تحلیل شود و همچنین روانی جمله در زبان مقصد با آنالیز چند کلمه همزمان مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

راننده اطلاعاتی را در خصوص نحوه رانندگی از محل شروع سفر مشاهده می کند و می تواند ادامه مسیر را مدیریت کند و متوجه شود که در چند کیلومتر آینده نیاز به سوخت گیری دارد و تصمیم بگیرد که کدام جایگاه سوخت را برای پرکردن باک بنزین انتخاب نماید. مهم ترین نکته ای که لازم است در خصوص این سیستم بدانید موارد کاربرد آن است، این سیستم فقط در مسافرت های خارج شهر می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و اطلاعاتی که در اختیار راننده قرار می دهد صرفا در هنگام مسافرت های طولانی قابل استناد است، به عبارت دیگر بیشتر اطلاعاتی که توسط این سیستم ارائه می شود، در هنگام رانندگی در داخل شهر قابل استفادهد نیست، متاسفانه بعضی از صاحبان خودرو که اطلاعات کمتری نسبت به موارد کاربرد این سیستم دارند، اقدام به استفاده از آن در داخل شهر می کنند و این موجب می شود که به صحت و درستی اطلاعات ارائه شده توسط این سیستم شک کرده و یا گمان کنند موتور دارای مشکل است.

مصرف متوسط سوخت بر اساس لیتر در هر صد کیلومتر، مورد دیگری است که راننده می تواند با فشردن کلید مذکور بر روی صفحه نمایشگرها مشاهده کند، نکته بسیار مهمی که لازم است در اینجا عنوان شود این است که عدد مذکور نشان دهنده میزان مصرف سوخت متوسط بر حسب لیتر با دقت یک دهم در هر یکصد کیلومتر، از محلی است که صفحه نمایشگرها Reset شده است و همانطور که قبلا نیز اشاره شد، خیلی از فاکتورها از جمله شرایط و شیب جاده، شرایط آب و هوائی مانند باد و باران، وضعیت خودرو مانند باد لاستیک ها، باز و بسته بودن پنجره ها، میزان بار وارده به خودرو، چگونگی رانندگی و میزان فشردن پدال گاز توسط راننده در تعیین این مقدار سهیم هستند و نمی توان این مقدار را با میزان مصرف سوخت خودرو که در مشخصات فنی خودرو اعلام شده است، مقایسه کرد.

طراحی فوق العاده بازیکن ها، ترکیب واقعی و به روز تیم ها، حضور ستاره های معروف، گرافیک خیره کننده، کنترلرهای لمسی عالی به همراه کنترل کلاسیک (دکمه ای)، صداگذاری فوق العاده، طراحی بی نظیر و… اسکنرها دارای انواع مختلفی می باشند که برای کارهای خاصی از قبیل انتقال امضاء و انتقال گرافیک و عکسبرداری سریع کتابهای قدیمی و انتقال نوشته های معمولی دستی، طراحی وساخته شده اند. ماوس (موس)، موس پد، کیبورد (صفحه کلید)، برچسب کیبورد، کاور کیبورد، انواع چاپگر (پرینتر)، انواع مودم (همراه، خانگی)، انواع کنسول های بازی، اسپیکرها، وب کم ها، میکروفن، کارت TV، آنتن تلویزیون (در برخی موارد با توجه به سلیقه و نیاز کاربر)، هارد اکسترنال، سی دی (دی وی دی) درایور (رایتر)، اسکنر، خمیر سیلیکونی، هدفون، رم ریدر، کابل یو اس بی، فلش، هاب، کارت گرافیک اکسترنال، قلم نوری، چراغ مطالعه ال ای دی، کارتخوان، و خیلی تجهیزات دیگر که برای نام بردن از آنها وارد بحث جزئیات کیس می شویم.

از صنایع مختلفی که در خط تولید و مونتاژ آنها از کنترل گر منطقی برنامه پذیر یا پی ال سی استفاده شده است می توان به صنایع اتومبیل سازی، صنایع پلاستیک سازی، صنایع سنگین مانند کوره های صنعتی و سیستم های کنترل دمای اتوماتیک، صنایع شیمیایی مانند سیستم های مخلوط کننده، صنایع غذایی مانند صنایع بسته بندی و عصاره گیری، صنایع حمل و نقل مانند جرثقیل ها، صنایع تبدیل انرژی مانند ایستگاه های تقویت فشار گاز و تولید نیرو، کنترل پمپ های آب، سیستم های تصفیه و بازیافت تصفیه و بازیافت گاز، خدمات ساختمانی مانند کنترل هوا و تهویه مطبوع و …

این دو پورت میتوانند دستگاههای خارجی مانند لپتاپها را با سرعت ۹۶ وات شارژ کنند. مشکل سلامتی: PAN در بعضی از دستگاههای دیجیتال از سیگنالهای مایکروویو استفاده میکند که تاثیر بدی بر روی بدن انسان دارد و میتواند سبب بروز مشکلات مغزی و قلبی شود. برای مثال زمانی که شما تلفن همراه خود را به لپتاپ یا تلویزیون خود متصل میکنید، یک شبکه محیط شخصی یا PAN ایجاد میکنید. در واقع عمل نگهداری اطلاعات به صورت موقت در کامپیوتر بر عهده رم می باشد مثلاً زمانی که شما یک مطلب یا فایلی را در کامپیوتر کپی می کنید و هنوز در جایی پیست نکرده اید در واقع درون رم قرار دارد.

حال تصور کنید که میانگین صد عدد که عموما در محدوده اعداد بین 4 تا 7 هستند را محاسبه کرده ایم و نتیجه عدد 5.61 شده است، در این وضعیت اگر یکی از اعداد را که 5 می باشد به 20 تغییر دهیم و مجددا میانگین را محاسبه کنیم، نتیجه تغییر خیلی کمتری خواهد داشت. همانطور که ملاحظه می شود با تغییر یک عدد از 5 به 20، تغییر محسوسی در میانگین ایجاد شده است، علت این است که چون تعداد داده ها کم است، تغییر در یک عدد می تواند میانگین را بطور محسوسی زیاد کند، این شبیه زمانی است که خودرو در حال حرکت است و سیستم کامپیوتر سفری به تازگی Reset شده و اولین اعداد مصرف سوخت را نمایش داده است، حال اگر در این وضعیت پدال گاز را بطور ناگهانی فشار دهیم و یا پا را از روی آن بطور ناگهانی برداریم، تغییر در مصرف متوسط سوخت به راحتی قابل مشاهده خواهد بود، در واقع چون در این حالت، مسافت کمی از زمان Reset شدن کامپیوتر سفری نگذشته است لذا تعداد سگمنت ها یا بخش های کمی برای محاسبه وجود دارد بنابراین تغییر در شرایط رانندگی از طریق فشردن و رها کردن ناگهانی پدال گاز، موجب می شود تا تغییر و اندازه گیری محاسبات خیلی سریع نمایان شود و راننده نتیجه تغییر در نحوه رانندگی را خیلی سریع مشاهده کند.

تصویر زیر نشان می دهد که خودرو از زمان صفر کردن سیستم بطور متوسط 11.5 لیتر بنزین مصرف کرده است. در این حالت یعنی زمانی که از اولین نمایش میزان مصرف متوسط سوخت بر حسب لیتر در یکصد کیلومتر نگذشته باشد، چنانچه پدال گاز را تا انتها فشار دهید، مشاهده خواهید کرد که مصرف سوخت متوسط خودرو به سرعت افزایش خواهد یافت، به عبارت دیگر افزایش مصرف سوخت را بصورت کاملا واضح خواهید دید.

در واقع این سیستم به راننده کمک می کند تا با در اختیار گرفتن چند شاخص، بتواند با کمترین خطا پیش بینی کند که در چه زمانی به مقصد می رسد، چه زمانی باید به جایگاه سوخت مراجعه کند و همچنین وضعیت سرعت متوسط و مصرف سوخت خودرو در طول مسیر مسافرت چگونه بوده است. پس از اینکه راننده از سالم بودن کامل خودرو اطمینان حاصل و تمامی سیستم های خودرو را کنترل کرد و بعد از اینکه خانواده آماده حرکت شدند، راننده می بایست سیستم کامپیوتر سفری را Reset و یا صِفر کند تا این سیستم از مبداء حرکت، شروع به محاسبه نماید، برای این کار لازم است دکمه مخصوص صفر کردن کامپیوتر سفری (Reset کردن) را که معمولا روی صفحه نمایشگرها و یا روی دسته راهنما وجود دارد و در دفترچه راهنمای خودرو بطور کامل در مورد آن توضیح داده شده است را مطابق دستورالعمل فشرده و برای چند ثانیه نگهداشت تا سیستم در وضعیت پایه قرار گیرد.

مقدار بنزینی که در باک وجود دارد توسط دو سیم از گیج بنزین، به صفحه نمایشگرها ارسال می گردد، سرعت خودرو بوسیله سیستم ABS و یا سنسور سرعت خودرو در اختیار صفحه نمایشگرها قرار داده می شود و شاخص عملکرد موتور و یا مصرف سوخت خودرو که توسط یونیت موتور به صفحه نمایشگرها ارسال می شود، این شاخص توسط نرم افزاری که در کامپیوتر موتور قرار دارد، با توجه به میزان فشرده شدن پدال گاز توسط راننده، مقدار باری که روی موتور است، دور موتور، سرعت خودرو و چند مورد دیگر محاسبه شده و بوسیله یک سیم در اختیار صفحه نمایشگر ها قرار می گیرد.

یک سرازیری نسبتا شدید و طولانی را انتخاب کنید و خودرو را در دنده سنگین(دنده یک) قرار داده و کامپیوتر سفری را Reset کنید، سپس پا را از روی پدال گاز برداشته و صبر کنید تا سیستم محاسبات اولیه را انجام داده و اولین میزان مصرف سوخت متوسط را اعلام کند. زمانی که راننده در ابتدای مسیر، اقدام به صفر کردن (Reset) سیستم کامپیوتر سفری می کند، در واقع مبنای محاسبه را انتخاب می نماید و تا حدود 400 متر، سیستم هیچگونه اطلاعاتی بر روی صفحه نمایشگرها در اختیار راننده قرار نمیدهد، در واقع سیستم در حال محاسبه و پردازش اولیه است و بعد از گذشت مسافت مذکور، اولین اطلاعات بر روی صفحه نمایشگرها ظاهر می شود، به عبارت دیگر کلیه محاسبات بر اساس مسافت طی شده انجام می گیرد و هیچگونه آنالیزی بر مبنای زمان سپری شده از لحظه Reset شدن انجام نمی گیرد.

همانطور که از نام واحد، واحد ریاضی و منطقی برمیآید، تمام محاسبات حساب و منطقی را انجام میدهد. اساس كار همه ي برنامه ها و كامپيوترها را ويندوز انجام مي دهد . هنگاميكه مي خواهيد براي اولين بار از محيط ويندوز استفاده كنيد پنجره اي شناور در منوي Taskbar ظاهر شده و فرصتي را براي گشت و گذار در ويندوز XP در اختيار شما قرار مي دهد (Tour Windows XP) اگر اين پنجره را در مراحل اوليه كاربرد ويندوز مشاهده نكرديد براي نمايش آن از منوي Start به ترتيب گزينه هاي All program- Accessories – tour windows xp را انتخاب كنيد .

موارد دیگری مانند میزان باد لاستیک ها و یا حتی باز و یا بسته بودن پنجره خودرو نیز بر روی سیستم اثر می گذارند. مسیر سفر(Trip) قطعا شامل کوچه، خیابان های شهری، جاده، اتوبان و بزرگراه های بین شهری خلوت، پر ترافیک و یا با ترافیک روان، مسیرهای مسطح و کوهستانی با سربالائی و سرازیری های کم و زیاد است، مسیر سفر ممکن است بارانی، برفی، مه آلود، دارای باد موافق و یا مخالف جهتِ حرکت باشد و از طرفی تعداد سرنشینان، میزان بار داخل خودرو، استفاده و یا عدم استفاده از وسایل اضافی خودرو مانند سیستم تهویه مطبوع(کولر)، گرم کن شیشه عقب و از همه مهمتر و تعیین کننده تر، نحوه رانندگی از مواردی است که بر روی فاکتورهای نشان داده شده توسط صفحه نمایشگرها تاثیر بسزائی دارند.

از طرفی دیگر، ماشین هایی که از آنها برای برقراری ارتباط با سرور ها استفاده می شود، کلاینت هستند. حال اگر فقط یکی از این اعداد، مثلا 5 که به میانگین نزدیک است را به 20 تغییر داده و مجددا میانگین بگیریم، عددی که بدست خواهد آمد برابر با 7.1 خواهد بود. لازم به ذکر است که ارائه این اطلاعات و بررسی های انجام شده در خصوص این خودرو صرفا بدین منظور انجام شده است که نحوه عملکرد کامپیوتر سفری بیان گردد و چگونگی عملکرد آن در یک پیمایش نسبتا طولانی در داخل شهر نمایش داده شود، فراموش نشود که کامپیوتر سفری صرفا برای مسافرت مناسب بوده تا بتوان از اطلاعات دریافت شده از آن بهره برداری نمود تا در طول سفر دچار مشکل نشویم و نهایت لذت را از مسافرت ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید