رایانه یا کامپیوتر چیست و چه تحولی در زندگی بشر ایجاد کرد؟

4) باطری ساعت و تاریخ : این باطری جهت نگهداری ساعت و تاریخ سیستم در مواقعی که کامپیوتر خاموش می باشد گذاشته شده است که به صورت جعبه ای و سکه ای و خازنی قابل تعویض می باشد. دنباله عملیاتی که واحد کنترل جهت پردازش یک دستورالعمل طی میکند، خود شبیه یک برنامه کوچک رایانه ای است، و در واقع، در برخی طراحی های پیچیده تر CPU، یک رایانه کوچکتر دیگر به نام ریزدنباله ساز وجود دارد، که یک برنامه ریزکد را اجرا میکند و باعث وقوع تمام این اتفاقات میشود. CPU مخفف Central Processing Unit در واقع واحد پردازشگر مرکزی کامپیوتر یا سرور است.

در حالی که نیوتون در 10 هفته اول 50000 واحد فروختند و قیمت هر کدام آنها 499 دلار بود اما هزینههای توسعه آن تقریباً 100 میلیون دلار برای اپل هزینه برداشت. توسعه اولیه ARM1 توسط ARM2 دنبال شد که قلب پردازش Acorn’s Archimedes را تشکیل میداد و باعث علاقه اپل به آن برای پردازنده پروژه PDA نیوتن شد. از آن زمان به بعد، حافظههای ابری هم در مقیاس و هم در اندازه، توسعه یافتند و شرکتهایی همانند مایکروسافت و IBM نیز محصولاتی مبتنی بر فضای ذخیرهسازی ابری را روانه بازارها کردند. Bayonetta یک تجربه هک اند اسلش سریع و نفسگیر است که در آن با هدایت کاراکتر بایونتا و بهلطف قابلیتهای متنوع و گستردهای که بازی در اختیارتان میگذارد، ساعتها هیجان خالص از جنس کشتن دشمنان کوچک و بزرگ را پشت سر خواهید گذاشت.

بازی در سال 2201 جریان دارد و داستان شخصیتی به نام جیکوب فرانسیس کارلوی (Jacob Francis Carloway) را روایت میکند. زبانی که هنوز هم در حوزهی اَبَرمحاسبات کاربرد دارد. برای همین هم قصد داریم در این مقاله به این یاوران دیجیتال که مثل یک پل ارتباطی محکم، ما را به دنیای کامپیوتر وصل کردهاند، ادای دین کنیم! بازی Monument Valley از لحاظ گرافیکی، زیبا و آرامشبخش طراحی شده است و میتوانیم دنیای این بازی را یکی از بهترین ها در میان بازیهای موبایل معرفی کنیم. به عنوان مثال زمانی که در یک اپلیکیشن مشغول بازی هستید، وقتی آن را متوقف (Pause) می­کنید ممکن است تبلیغاتی به صورت ویدیو و تمام صفحه به شما نمایش داده شود.

فرم آنلاینی است که برای تعامل بیشتر با بازدیدکننده در وبسایت قرار داده شده و با وارد کردن ایمیلشان در آن میتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. همچنین معماری برجسته ARMv4T در تأمین موبایلهای نوکیا (6110)، نینتندو برای DS و Game Boy Advance بسیار موثر بود و از طرف دیگر مدتها قبل در iPod اپل به کار گرفته شد. گرچه پروژه نیوتن به موفقیت اقتصادی نرسید، اما ورود آن به حوزه کامپیوترهای شخصی باعث افزایش چشمگیر استفاده از معماری ARM شد. سرانجام در سپتامبر 2011، شرکت AMD معماری بولدوزر را معرفی کرد، اولین اجرای آن به اندازه کافی به تأخیر افتاد که به لطف اجرای فرآیند ریخته گری اینتل و برنامه انتشار معماری (Tick-Tock)، در اکثر معیارها عملکرد ضعیفی به نمایش گذاشت.

استفاده از کامپیوتر دست دوم استوک یا مانیتور های دست دوم از این موارد است که برای اطلاعات بیشتر کیس های دست دوم استوک در این دسته و مانیتور های دست دوم استوک را در دسته بندی دیگری مورد بحث و بررسی قرار داده ایم. اگر از یک آداپتور برای خروجی ویدئو کامپیوتر خود استفاده می کنید ، آداپتور را به کامپیوتر وصل کنید ، سپس کابل HDMI را به پورت HDMI در خارج از آداپتور وصل کنید. پورت سریال از انتقال متوالی، یک بیت در هر زمان به دستگاه های جانبی از قبیل scanner پشتیبانی می کند در حالی که port موازی از انتقال چند بیت در هر زمان به دستگاه هایی مانند پرینتر پشتیبانی می کند.

بدون آدرس IP هیچ کامپیوتر، روتر، گوشی و دستگاه دیگری نمیتواند به اینترنت متصل شود، زیرا هویت یا آدرسی ندارد که بتوان آن را شناسایی و با آن داده تبادل کرد. این درگاه 19 پین دارد که برای انتقال صدا و تصویر دیجیتال و فشرده نشده از دستگاه هایی مثل کامپیوتر های خانگی، Blu-ray Player، کنسول بازی مانند PS3 و XBOX 360 و … هر چیزی در این دنیا تاریخچهای دارد! بهطوریکه استیو یِگه (Steve Yegge) از کارمندان ارشد گوگل و آمازون اعتقاد دارد جاوااسکریپت در آینده به بزرگترین زبان برنامه نویسی دنیا تبدیل خواهد شد. پایه کارخانه ریخته گری اینتل هم گسترده و هم گران است و به همین دلیل نیاز به تولید مداوم حجم زیاد برای دوام دارد.

این ماشین تنها 16 کیلو حافظه داشت و از کاستهای صوتی برای بارگذاری و ذخیره اطلاعات دادهها استفاده میشود. با استفاده از این ابزارها می توان اطلاعات را به رایانه اضافه نمود و یا آنها را ذخیره کرده و به محل دیگر برد. کیس های کامپیوتری استوک از نظر کارکردی به سه دسته اصلی کیس های دسکتاپ با قابلیت ارتقاء ، کیس گیمینگ و کیس های ورک استیشن تقسیم می شوند . گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی عیار و اهمیت زبانها را نشان میدهد و مطمئناً هر زبانی که نتواند مطابق با پیشرفت علم، رشد کند از این قافله عقب میماند.

اگر شما هم دلتان میخواهد از بیخوبن با این زبانها آشنا شوید و پراستفاده ترین و مهم ترین زبان های برنامه نویسی تا امروز را بشناسید، بدانید که خوب جایی آمدهاید. چون ما دربارهی تمام اینها صحبت خواهیم کرد و علاوهبر روایت تاریخچه زبان های برنامه نویسی شما را با افرادی که این زبانها را وارد دنیای ما کردهاند نیز آشنا خواهیم کرد. بهطورکلی وضعیت پولسازی زبانهای برنامه نویسی در هر کشوری متفاوت است اما در ادامه زبانهایی را به شما معرفی میکنیم که نه تنها در ایران که در جهان هم جز پولسازترینها هستند.

محاسبات ناهمگن با هدف متحد کردن بسیاری از سیستمهای متفاوت با پروتکل های جهانی نه تنها باعث افزایش اتصال کاربر به کاربر و کاربر به ماشین میشود، بلکه باعث گسترش ارتباط ماشین به ماشین (M2M) نیز میشود. در بسیاری از کارهای محاسباتی، وجود یک رم مناسب باعث افزایش راندمان کاری شده و میتواند کیفیت خروجی سیستم را بهبود بخشد. سازندگان مینی کامپیوترها ابتدا ریزپردازنده را به عنوان یک موضوع جدید، یک راه حل کم هزینه برای طیف وسیعی از کاربردهای ابتدایی میدانستند، اما در طی 40 سال این فناوری از محدود شدن به افراد متخصص آن هم با لحیم کاری و کدگذاری، به کودکان پیش دبستانی رسیده که میتوانند با کشیدن یک صفحه لمسی به هر گوشه جهان دسترسی داشته باشند.

در هر صورت، با توجه به اینکه کامپیوتر های شخصی IBM بر روی زندگی ما در طول 30 سال گذشته تا به حال به میزان زیاد تاثیر گذاشته اند، جانشینان آن، راه دشواری را برای تکرار آن موفقیت ها در این عصر که پیشرفت بسیار بسیار سریع است، پیش رو خواهند داشت. کوبول (COBOL): بعد از اینکه کامپیوترها سر از دنیای تجارت درآوردند، زبان COBOL بهوجود آمد. اکنون حضور همه گیر اندروید در بازار گوشیهای هوشمند به حدی است که با اینکه مایکروسافت خود را از محصولات نوکیا مبتنی بر اندروید رها کرده است، اما حق امتیازهای خود را از اکوسیستمهای منبع باز جمع میکند.

گرچه ممکن است که ابتدای کار با حسابداری شرکت، تایپ منشیگری آغاز شده باشد، اما اکنون بسیاری از مردم به کامپیوترها متکی هستند. در بین بسیاری از برنامهنویسهای سمت وب، زبان پی اچ پی بسیار محبوب شده است. از جمله سرفصلها و مباحثی که در این دوره ارائه شده است، میتوان به معرفی HTML، شروع کار با HTML، مفهوم تگ یا نشانه، انواع تگیهای HTML، لینکسازی، عکس ها در صفحه وب، مروری بر CSS و سایر موارد اشاره کرد. نتایج سایت StackOverflow نشان میدهد که جاوااسکریپت یکی از مهمترین و پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی چندمنظوره است. همانطورکه گفتیم جاوااسکریپت پرکاربردترین زبان برنامه نویسی در دنیاست.

دیدگاهتان را بنویسید