رایانه یا کامپیوتر چیست و چه تحولی در زندگی بشر ایجاد کرد؟

نسل دوم کامپیوترها که در اوایل دهه ۱۹۶۰ عرضه شدند ، بهجای لامپهای خلاء به ترانزیستورها مجهز بودهاند. کامپیوترها معمولاً همه کاره هستند، مگر اینکه برای عملیاتی خاص طراحی شده باشند. تقی پور و محمودی (1397) با تحلیل همه فعالیت­های متخصصان این حوزه چهارچوب کاملی را در شش بعد- ارزش تربیتی، تناسب با سن کودکان، کودک-پسندانه، لذتبخش/ درگیر کننده، سنجش/ نظارت بر پیشرفت، قابلیت شخصیسازی- جهت طراحی یا انتخاب نرمافزاز آموزشی مناسب ویژگی­های رشدی کودکان پیش دبستانی ارائه کرده­اند. یک نمودار با ساختار مناسب میتواند اطلاعات آماری پیچیده را به شکلی قابل درک و تفسیر ارائه دهد. در روشی محبوب و رایج، این سیستم دو روش مبتنی بر قانون و روش آماری را با هم ترکیب می کند.

پس از اتصال سخت افزاری برخی از درگاه ها، در سیستم عامل (که در اغلب سیستم های معمول ویندوز است) نیاز به برخی تنظیمات برای اتصال درگاه می باشد. درگاه سرور به درگاهی گفته می شود که با استفاده از ویندوز دسکتاپ ریموت می شود. اساس گرافیک کامپیوتری به علوم پایه در زمینه های هندسه، نور و فیزیک وابسته است. عبارت گرافیک کامپیوتری برای توصیف “تقریبا هر چیز در کامپیوتر که متن یا صدا نیست” استفاده میشود. واحد فروش از این فرصت استفاده کرد و هنگام نصب سیستم های جدید، “اولین بازی ویدیویی دنیا” را برای مشتریان جدید خود اجرا میکرد.

مهندسان DEC از این بازی به عنوان یک برنامه عیب یاب برای هر کامپیوتر PDP-1 جدید استفاده میکردند. بطور مثال اگر کسی بخواهد یک مربع رسم کند نباید در خصوص رسم بدون عیب چهار ضلع مربع، نگرانی داشته باشد. به عنوان مثال اگر ۱۰۰ هزار تومان سرمایهگذاری انجام داده باشید و درآمدتان از این سرمایهگذاری ۱۵۰ هزار تومان شده باشد ROI شما ۵۰% خواهد بود. در بسیاری موارد مشکل عدم شناسایی آیفون در کامپیوتر می تواند به دلایل فیزیکی مثل خراب بودن کابل USB یا خراب بودن پورت کامپیوتر و یا خرابی پورت USB گوشی شما باشد .

به عنوان مثال یکی از وظایف بات ­ها در گوگل شناسایی محتوا، جمع­ آوری اطلاعات و شاخص کردن وب­ سایت­ ها است. این درگاه ها برای سرویس های خاص اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرند. 0 تا 1023 که برای سرویس های خاص مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها دو نوع دارند و به صورت اینترنال یا اکسترنال مورد استفاده قرار می گیرند. درگاه نرم افزاری که پورت مجازی نیز نامیده می شود، نقطه های مجازی هستند که در آن ها اتصالات شبکه آغاز و پایان می یابند. در این زمان یک درگاه در سیستم شما و درگاه دیگر در نقطه مورد نظر از شبکه باز شده و انتقال اطلاعات انجام می شود.

پس از مشخص شدن موقعیت، کامپیوتر میتوانست یک مکان نما در آن نقطه رسم کند. با تنظیم زمان پالس الکترونی با موقعیت لحظه ای تفنگ الکترونی، تعیین مکان دقیق تفنگ الکترونی بر روی نمایشگر در هر لحظه به سادگی امکانپذیر بود. همانطور که میدانید یک بیت کلاسیک در هر لحظه تنها میتواند یکی از دو مقدار ۰ و ۱ را داشته باشد؛ اما یک کیوبیت در هر لحظه هم میتواند ۰ باشد و هم ۱ یا حتی هر چیزی دیگری بین ۰ و ۱ !

یکی دیگر از کاربرد های دیگر مالتی پورت در اتصال مودم ها به سرور در پسیو شبکه می باشد. ده ها توپ مختلف برای باز کردن توسط شما وجود دارد که رفته رفته قادرید ان ها را آنلاک سازید. API در واقع مثل یک زبان مشترک بین اپلیکیشنهاست به این معنی که یک اپلیکیشن، اپلیکیشن دیگری را صدا میزند، اطلاعات را از او میگیرد و به شما منتقل میکند. ماجرای بازی Harry Potter: Hogwarts Mystery به سال ها پیش از این که هری پاتر نامه ای از مدرسه هاگوارتز دریافت کند برمی گردد؛ شما یکی از آن هایی هستید که انتخاب شده تا در کلاس جادوگری مدرسه هاگوارتز شرکت کنید.

ابزارهای متعددی برای به تصویر کشیدن داده ها ابداع شده اند. تصویر پردازی کامپیوتری میتواند به چندین نوع مختلف دسته بندی شود: دو بعدی (2D) ، سه بعدی (3D) ، و گرافیک های متحرک. پیشرفتهای بیشتر در پردازش به پیشرفتهای بسیار بیشتری در گرافیک کامپیوتری تعاملی منجر شد. در یک دهه گذشته، سایر حوزه های تخصصی، همچون مصور سازی اطلاعات و مصور سازی علمی، ارتباط بیشتری با تصویر سازی پدیده های سه بعدی (مانند معماری، هواشناسی، پزشکی، زیست شناسی و …) داشته و تأکید آنها بر روی رندرینگ واقعی حجم ها، سطوح، منابع روشنایی و حتی اجزاء متغیر با زمان بوده است.

با این وجود تا دهه 1950 گرافیک کامپیوتری، یک رشته تقریباً ناشناخته بود و در دوران پس از جنگ جهانی دوم، این رشته با انجام تحقیقات دانشگاهی و آزمایشگاهی بر روی کامپیوتر های پیشرفته و با توسعه فن آوریهایی همچون رادار، هواپیماهای پیشرفته، و پرتاب موشک در زمان جنگ توسط ارتش ایالات متحده، به شکل یک رشته تحصیلی ظاهر شد. به عقیده برخی از مفسران، یکی از دلایل این عدم موفقیت آن بود که چهره شخصیت های اصلی CGI به درون دره وهمی می افتاد. Red Dead Redemption 2 از آن دست بازیهایی است که واقعا هر انتظاری را که از یک اثر جهانباز داشته باشید، جواب میدهد!

چرا که حتی باوجود سختی بالا، با کمی وقت گذاشتن و حوصله بهخرج دادن، میتوانید غرق دنیایی تاریک و در عینحال لذتبخش شوید که خب کم هستند بازیهایی که پشت سر گذاشتن چالشها در آنها، تا این حد لذتبخش باشد. نسخه 0.94 موتور WebGL تقریباً تا ۹۷ درصد از آزمایشهای کرونوس را با موفقیت پشت سر گذاشته است. جنگ ستارگان به سرعت به موفقیت دست یافت و تکثیر آن برای کامپیوتر های PDP-1 آغاز شد و در نهایت، شرکت DEC یک نسخه از آن را دریافت کرد.

اما در زبان فارسی بیشتر به معنای دست دوم ترجمه می شود. اگر به یادگیری صفر تا صد کار با کامپیوتر علاقمند هستید، حتما شرکت در کلاس کامپیوتر مجتمع فنی آریا تهران را از دست ندهید. که معمولا اگر تلویزیون روشن باشد، به طور خودکار تشخیص می دهد که کابل HDMI را به کدام ورودی متصل کرده اید و داده های ارسال شده را از دستگاه نشان می دهد. اما اگر دو درایو داشته باشیم یکی باید master و دیگری باید slave باشد.

دیدگاهتان را بنویسید