آکادمی دیجیتال مارکتینگ دهبان

یک سیستم رایانه ای عمدتا از چهار اجزائ اصلی تشکیل شده است. این شبکه ها از اتصال چندین شبکه LAN تشکیل می شوند و برای اتصالات داخلی این شبکه ها از ISP ها و زیر ساخت های مخابراتی استفاده می شود و به دلیل خصوصیات و ظرفیت مناسبی که دارد از آن برای اتصال بین شهرها و کشورهای مختلف استفاده می کنند و به نوعی به وجود آورده شبکه جهانی هستند.

همچنین به دلیل داشتن ظاهری کوچک و زیبای تین کلاینت ها وقتی در کنار مانتیور ها در فضای کافی نت ها قرار می گیرند، محیط را زیباتر می کنند. یکی دیگر از مزایای استفاده از تین کلاینت ها در کافی نت ها این است که از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشند. یکی دیگر از ویژگی های بهترین کامپیوتر کوچک و یا تین کلاینت ها، مصرف برق می باشد. با پیشرفتهایی که در این زمینه انجام شده است، لپ تاپ های جدید هر روز سبکتر و باریکتر از قبل می شوند در حالی که از نظرسخت افزاری و قطعات داخلی، بسیار پرقدرتتر و پیشرفته تر از قدیم شده اند و میزان دوام نگه داشتن شارژ باطری های آنها نیز بیشتر شده است.

چند بافتی به مفهوم کاربرد همزمان بیش از یک بافت بر روی یک چند وجهی است. همزمان با کارهای مهندسان و دانشمندان انگلیسی، گروههای تحقیقاتی مختلف در آمریکا نیز کار روی کامپیوترها را آغاز کرده بودند؛ اما آنجا هم پیشرفت کار با ورود آمریکا به صحنه جنگ کند شد. اما یک پی سی حدود 500 وات برق مصرف می کند. آنها حدود 65 وات برق مصرف می کنند که برق آنها به وسیله آدابتور تامین می شود. به طور کلی، انواع آن با توجه به مشخصات از پیش تعیین شده ای ایجاد می شوند و همچنین شباهتی بین مادربردهای تولید شده توسط شرکت های مختلف ایجاد می کنند.

ذخیره سازی ابری معلومات ها – یک سرور مجازی قدرتمند که در آن معلومات های کاربر ذخیره شده است. هر چه رم بیشتر باشد، CPU کمتر لازم دارد از حافظه خارجی و ثانویه (دستگاههای ذخیره سازی) دیتا بخواند در نتیجه سرعت کامپیوتر بیشتر میشود. سخت افزارهایی مانند رم و بخش های کنترل کننده PCI با استفاده از چیپست شمالی یا همان چیپ Northbridge با پردازنده در ارتباط خواهند بود. این سیستم از شبکههای کوچک، عمدتا ناسازگار تکامل یافت و محدود به دانشگاهیان و توسعه دهندگان بود. در این مقاله سیر تحول و تکامل کامپیوتر ها گفته شد.

اما به هر حال غالبا می توان DIMM های حافظه ها با سایزهای مختلف را با هم ترکیب ساخت. تفنگهای کلاشنیکف هنوز هم محبوب ارتشها و گروههای نظامی در سراسر دنیا هستند. سادهترین نمونه که در حال حاضر هم از آن استفاده میکنید، وب گردی است. ایجاد چارچوبهای لازم برای تولید قابلیت بینایی در کامپیوترها و سیستمهای کامپیوتری، بسیار پیچیده و سخت است. کافی است در مورد مهم ترین ویژگی ها و قابلیت های مورد نیاز به یک جمع بندی خوب رسیده باشید. به عنوان مثال گوشی همراه دارای یک مودم داخلی است که اتصال به اینترنت را از طریق اپراتوهای تلفن همراه فراهم میکند.

Fat Client یا کلاینت فَربِه، مستقل از سرور کار میکند. این درخواست توسط سرور پردازش میشود و به خاطر همین کلاینت و سرور کنار هم معنی پیدا میکنند. یعنی خودش درخواستی داده و خودش هم به آن درخواست پاسخ بدهد. زمانی که در حال فرستادن ایمیل هستید، یک کلاینت محسوب میشوید و درخواست شما توسط میل سرور پردازش میشود. در این مدل کلاینت زمانی که سرعت اینترنت کاربر و پهنای باند سرور مناسب باشند، به یک اتصال مطمئن و قابل اعتماد خواهیم رسید.

نرم افزار کاربر شامل الگوهای صفحه گسترده ، ماکروهای پردازنده کلمه ، شبیه سازی های علمی ، اسکریپت های گرافیکی و انیمیشن است. پس اینبار فشار اصلی روی سرور است نه کامپیوتر کاربر. اما کاربرد اصلی آن در مباحث شبکه و کامپیوتر است. این یک نمونه از رابطه Client/Server در دنیای واقعی است. در مدل Client/Server روی کامپیوتر سرور، یک یا چند برنامه مرتبط نصب میشود که منابع سختافزاری سرور را برای کلاینتها به اشتراک میگذارد. در ادامه بیشتر راجع به مفهوم کلاینت و رابطه آن با سرور صحبت میکنیم.

Internet Settings: لیست تنظیمات اینترنت سیستم است و اطلاعات دقیقی راجع به مرورگرInternet Explorer ارائه میکند.لازم به تذکر است که از برنامه ی Event Viewer نیز به عنوان برنامه ای برای تشخیص عیوب نرم افزاری و بازدید وضعیت وقایع سیستم میتوان استفاده کرد. میتوانید تنظیمات را به شکلی انتخاب کنید که هم گرافیک خوبی داشته باشند و هم سرعت بازی زیاد شود و هم گوشی داغ نشود. گفتیم که کلاینت و سرور کنار هم معنی پیدا میکنند و نمیتوان آنها را از هم جدا کرد. حالا اگر بخواهیم کلاینت را از نظر فنی تعریف کنیم، باید بگوییم که کلاینت کامپیوتر یا برنامهای است که یک درخواست به کامپیوتر یا نرم افزاری دیگر با نام سرور ارسال میکند.

مدل کلاینت/سرور چطور کار میکند؟ این مفهوم در قالب یک مدل ارائه میشود که به آن مدل Client-Server میگوییم. قبل از اینکه بخواهید نوع تین کلاینت ها را انتخاب کنید باید کاری که قرار است با آن انجام دهید را مشخص کنید. Thin Client اپلیکیشن تحت وبی است که با یک مرورگر در شبکه اینترنت قابل دسترس میباشد. تبلیغات همسان معمولا به شکلی طراحی میشوند که با ظاهر و فرم محلی که کاربر در آن حضور دارد همخوانی داشته باشند تا تجربهکاربری مناسبی برای او رقم بزنند به طوریکه در نگاه اول کاربر احساس نکند که حتی با تبلیغی روبروست.

تعاریف کامپیوتری را تعریف می نامند زیرا آنها تعریفی از سیستم ویندوز می دهند که هر قطعه از دستگاه شما از کارت صدا، کارت صفحه نمایش و غیره استفاده می کند تا ویندوز بتواند به درستی از آنها استفاده کند. در این روش نیازی به اتصال پایدار به سرور نیست و Fat Client میتواند در بسیاری از مواقع به صورت آفلاین کار کند. هنگام استفاده از این مدل کلاینت، نرم افزار خاصی روی کامپیوتر لوکال نصب نشده و تمام پردازشها در سرور انجام میشوند. فت کلاینتها از RAM و CPU کامپیوتر لوکال استفاده میکنند، به همین خاطر فشار زیادی روی سرور ندارند.

برای مشاهده این صفحه مرورگر شما یک درخواست به وب سرور ارسال کرده و سرور صفحه وب مورد نظر (این صفحه از سون لرن) برای شما نشان میدهد. مثلا برای نشان دادن عدد هشتادوهشت مینویسیم: ۸۸. بنابراین اگر بخواهید از پی سی ها استفاده کنید عدد قابل توجهی می شود. زیرا که مینی پی سی ها فن ندارند و آلودگی صوتی ایجاد نمی کنند. در حال حاضر دانشگاه ها سعی دارند تا شیوه کار شبکه عصبی را بیشتر درک کنند. درون این دستگاه یک میکروکنترلر قرار دارد که هنگام دریافت سیگنالهای ماوس و کیبورد، آنها را به سیگنالهای فشرده تبدیل میکند تا از طریق شبکه به کامپیوترهای مختلف ارسال کند.

این ویژگی باعث شده است که Thin Client تا حد زیادی قابل حمل (Portable) باشد. ابداع گرافیک کامپیوتری، تأثیر بسزایی بر انواع رسانه ها داشته و بطور کلی موجب تحول انیمیشن، فیلم، تبلیغات، بازی های ویدئویی و طراحی گرافیکی شده است. بنا بر فرضیۀ پژوهش، تجربۀ فضای سایبرنتیک موجب تضعیف هویت خانوادگی در سطح خانواده میشود؛ اما نتایج غیر از این را ثابت کرده و فرضیه پذیرفته نشده است. به کار گیری کامپیوتر کوچک ها در کافی نت ها موجب می شود فضای زیبا تر و آرام تری ایجاد شود. یکی از کاربرد های مینی پی سی ها در کافی نت ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید